Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşan en büyük sanal kütüphane şimdi parmaklarınızın ucunda.

Gale Reference Complete 4 ana koleksiyon altında (Aşağıda yer almaktadır) bir araya getirilmis koleksiyonlar toplulugudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz eşsiz bir koleksiyondur. Kullanımı kolay özellikler ve keşfe olanak sağlayan eşsiz arama araçları ile dünyanın önde gelen dergilerini, referans kaynaklarını, arşiv belgelerini, ansiklopedileri ve edebi kaynaklar deneme erişimine açılmıştır.

 Erisim adresihttp://www.galepages.com/dokuz

DENEME ERİŞİMİ BAŞLANGIÇ-BİTİŞ: 20 Eylül-02 Kasım 2018

Archives Unbound

Tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle oluşturulmuş, her biri 5.000 ile 200.000  arasında sayfadan oluşan bu özel koleksiyonlar, araştırmacılara birincil kaynak olarak sunulmaktadır.Ozellikle Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti, Ortadoğu ve K Afrika hakkında diplomatik raporları sunmaktadır.

Erisim adresi: http://infotrac.galegroup.com/itweb/dokuz?db=GDC

Kullanıcı Kılavuzu: http://solutions.cengage.com/gale-training/video/archives-unbound/

Academic OneFile + General OneFile +   InfoTrac Newsstand

Fen bilimleri, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, teoloji, edebiyat ve daha bir çok konuda içerik sunan akademik araştırma için tek bir yerden hızlı bir şekilde gerekli bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdur. 28.000 dergide 80.000.000 makale, haber, videoyu erişiminize sunmaktadır.

Erisim adresi: http://go.galegroup.com/ps/i.do?p=GPS&sw=w&u=dokuz&v=2.1&pg=BasicSearch&it=static

Kullanıcı Kılavuzu: http://solutions.cengage.com/gale-training/video/infotrac/

Gale Virtual Reference Library e-book

Tüm disiplinlerde ihtiyaclariniz karsilacak 1,700 başlık altında 4000 ciltlik ansiklopedi serisidir. Oğrenciler, araştırmacılar, profesyoneller ve genel okuyucuların ihtiyaçlarını hedefleyen E-Referans kitap koleksiyonudur. Turkce arayuz, MP3 olarak dinleyebilme/indirebilme, atif araclari ve daha bircok ozelligi ile kullanici dostu kitap platformudur.

Erisim adresi: http://infotrac.galegroup.com/itweb/dokuz?db=GVRL-0

Kullanıcı Kılavuzu : http://solutions.cengage.com/gale-training/video/gvrl/

 Gale Literary Sources

8 farklı edebiyat veritabanı 1,5 milyondan fazla elestiriler, şiirler, oyun metinleri, yazar biyografileri, makaleler ve alıntılardan oluşan Batı Edebiyatı alanında çalışmalarınıza destek sağlayacak veritabanları serisidir.

Erisim adresi:  http://infotrac.galegroup.com/itweb/dokuz?db=GLS

Kullanıcı Kılavuzu:  http://solutions.cengage.com/gale-training/video/literature-resource/