Mendeley-Referans Yönetim Aracı

Yayınlanma Tarihi: 25-10-2016

Değerli araştırmacılarımız,

DEÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı olarak Mendeley Institutional Edition (MIE) (Mendeley Kurumsal Sürüm) platformunun 2016-18 yıllarında ulusal lisans altında sizlere ücretsiz olarak sunulmaya başlandığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Tez/makale yazma, atıf yapma, referans listeleri oluşturma ve farklı dergi formatlarına göre düzenleme gibi birçok özelliğiyle sizlere yardımcı olabilecektir.

Mendeley Nedir:

Araştırmacıların verimliliğini ve araştırmacı işbirliklerini artıran ücretsiz bir referans yönetim aracı ve akademik işbirliği ağıdır. MIE araştırmacılar için aşağıdaki yükseltilmiş özellikleri sunar:

• 100 GB depolama alanı (standard 2GB yerine). Kendi araştırma kütüphanenizi oluşturun ve bulutta saklayın.
• 25 kişiye kadar sınırsız kapalı grup kurma hakkı (standard 3 kişilik tek grup yerine). Diğer Mendeley kullanıcıları ile tam-metinli makale paylaşın ve belgelerin üzerinde not alma, tarama gibi özellikler için PDF okuyucusunu kullanın.

Mendeley’i Nasıl Kullanabilirim:

  • Mendeley Kurumsal Sürüm’den ve yükseltilmiş haklardan yararlanabilmek için kurumsal e-mail adresinizi kullanarak bir Mendeley hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Hesabınız oluşturulduktan sonra 24 saat içerisinde otomatik olarak kurumsal grubumuza dahil edilerek yükseltilmiş haklardan yararlanabileceksiniz.
  • Daha önce farklı bir e-mail ile oluşturulmuş (kişisel) Mendeley hesabınız varsa, hesabınıza giriş yaptıktan sonra kurumsal grup sayfamıza giderek sağ üstte yer alan “Join this group (tıklayınız)” linkini tıklamanız ve onay e-malini almak için kurumsal e-mail adresinizi girmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra 24 saat içerisinde otomatik olarak kurumsal grubumuza dahil edilerek yükseltilmiş haklardan yararlanabileceksiniz. Mendeley Kurumsal Grubumuz için lütfen tıklayınız

MENDELEY ERİŞİM ADRESİ

MENDELEY KURUMSAL GRUP SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Tanıtım Videoları için tıklayın.

Türkçe Kullanıcı Rehberi için tıklayın.

İngilizce Kullanıcı Rehberi için tıklayın.